Prečo nežrať šalát

Počas posledných rokov si začínam všímať, že sa čím ďalej tým viac rozmáha epidémia zdravého stravovania. Nové vegánske bistrá pribúdajú pomaly už aj na každej dedine. A korunujú to vegáni a iné indivíduá tým, že sa celé dni pchajú šalátom namiesto toho, aby sa normálne najedli. Problém je totiž v tom, že doteraz nikto jasne nezadefinoval, čo je to tá zdravá strava. Ale každý, kto si o tom prečítal knižku za 10 eur si myslí, že to vie, a okamžite sa z neho stáva expert na zdravú výživu. Síce sám nevie, že je to blud, ale verí tomu, a ak sa nakazí vegánstvom, tak sa postupne snaží verbovať do svojej sekty aj všetkých naokolo.

Pritom problém je úplne inde ako v strave.

Prečo začínajú ľudia jesť zdravo

Tzv. zdravú stravu začínajú ľudia riešiť vtedy, keď sa im začne vyskytovať viacero zdravotných problémov, s ktorými im doktori nevedia pomôcť. Alebo keď ich nejakí premúdrelí zmrdi nakazia myšlienkou, že nezdravo žijú a určite do roka zomrú. Po rýchlom hľadaní na internete sa obete dopracujú na webstránky niektorého z horeuvedených kvázi expertov, tzv. exprdov, ktorí na nich vytiahnu úžasné štúdie o tom, ako strašne nezdravo jedli, a že je to vlastne zázrak, že ešte nehnijú v hrobe. Medzi najčastejšie bludy patria:

  • jete veľa cukru, cukor je jed a pôvodca všetkého zla na Zemi,
  • pijete vodu z plastových fliaš, a Vaše depresie sú prejavom začínajúcej gigantózy na vajciach,
  • vo Vašej strave je príliš veľa chémie, a keď si od nás ešte dnes nekúpite bio-raw-bezlepkový goji extrakt na výplachy análneho otvoru, tak Vám vypadne ľavá oblička a ovdovie Vám pes.

Takýchto príkladov nájdete na webe hromadu, a u niektorých exprdov kreativita nemá niekedy hraníc. Hlavne že Vám predajú svoj úžasný doplnok výživy, prelomovú knihu o novej diéte či špeciálne tvarovaný klystír, ktorým si môžete preplachovať svoju zadnicu aj 5x denne pre maximálne bio-potešenie.

Problém je však veľakrát niekde úplne inde

A nemá so stravou obete takmer žiadnu súvislosť. Problém v prípade chorôb je v tom, že má človek v hlave dlhodobo neriešený bordel, ktorého riešenie odkladá na neurčito. A ten sa postupne zväčšuje a neskôr prejavuje ako choroby. A keďže požieranie šalátu je ľahšie ako pozretie sa do zrkadla a vyriešenie svojich temných stránok, a zároveň funguje ako lacné placebo, tak si väčšina obetí vyberá radšej šalát. Presne tak ako hovorí Henry Ford:

Myslenie je najtvrdšia práca aká existuje, čo je pravdepodobne dôvod, prečo sa ním zaoberá tak málo ľudí.

Ono hodiť vinu za svoje zdravie na jedlo je oveľa ľahšie ako vyriešiť svoj problém. Následný prerod vo vegetariána a potom na vegána je už len otázkou času. A zlatou baňou pre tých, ktorí ponúkajú zdravú stravu a iné nezmysly, ktoré ani presne nie sú vymedzené, a nie to ešte dokázané, že sú naozaj zdravé.

A práve preto nežerte šalát

Nie ste krava či kačica, ktoré majú na to prispôsobený organizmus. Ste od prírody všežravec, a niektoré zložky potravy ako živočíšne bielkoviny rastlinami jednoducho nenahradíte. A ak si silou-mocou nechcete upratať v hlave a radšej si chcete kaziť svoje zdravie, tak to aspoň nevnucujte iným. A už vôbec nie svojim deťom. Pretože to je choré a otravuje to. My normálni si kľudne dáme mäso aj sladkosti. A sme s tým spokojní.

Cieľom tohto blogu je naučiť ľudí prestať sa zaoberať nezmyslami typu zdravá strava a zdravý životný štýl, a namiesto toho začať používať zdravý rozum – pomocou faktov, osvety, a používania svojej hlavy správnym spôsobom. Bude sa zaoberať vyvraciavaním kvázi-faktov o tzv. zdravom životnom štýle, s cieľom vykoreniť nezmysly, ktoré exprdi šíria po internete. A pomáhať ľuďom dať sa dokopy po tom, čo boli infikovaní vegánstvom či inými sektárskymi nákazami. Pretože život s čistou hlavou a plnými možnosťami jednoducho stojí za to, aby ste si ho užili.