O autorovi

Volám sa Michal Chmelár, a v tomto Matrixe vystupujem pod prezývkou Prasse. Keď sa pýtate prečo, tak pretože Prasse je tu zase. Koniec kultúrneho okienka.

Tento blog som založil z viacerých dôvodov. Prvým dôvodom bolo množstvo ľudí, ktorých som stretával na svojich školeniach, a ktorí podľahli trendu zdravého stravovania a zdravého životného štýlu, aj keď doba sa až tak nezhoršila, aby to bolo nutné. Vrcholným majstrovstvom v tejto mentálnej úchylke sú vegáni, ktorí to doviedli až do úplnej zhovadilosti, a ešte tým aj otravujú ostatných. A prvým cieľom tohto blogu je pomôcť takýmto ľuďom dostať sa z toho von, a začať žiť normálny život.

Druhý dôvod existencie tohto blogu je ten, že sa po internete šíri množstvo bludov o zdraví a zdravej strave. Väčšinou maskovaných kvázi-vedecky za štúdie a iné nezmysly. Z toho vyplýva druhý cieľ tohto blogu – boriť tieto nezmysly, pomocou preverených faktov vyvraciať tieto bludy, a udávať ich na pravú mieru.

Tretím dôvodom je môj príbeh, kde mýtická zdravá strava a zdravý životný štýl zo mňa v priebehu necelých 2 rokov spravili fyzickú trosku. A škody som musel naprávať ďalšie 3 roky. Nech je toto varovaním pre všetkých, ktorí čo i len uvažujú o zdravej strave a podobných nezmysloch. Pretože určite nechcete zažiť to čo som zažil ja.

To je teda v skratke o mne, a o tom, čo ma doviedlo k tomuto blogu. Nie som expertom na zdravie, a ani ním nechcem byť. Na to majú monopol lekári. Chcem vlastnými skúsenosťami a príbehom šíriť osvetu, a rúcať bludy, ktoré šíria exprdi po internete. A aj keď si to mnohí z nich neuvedomujú, tak nemá zmysel proti nim bojovať. Lebo ľudská blbosť je nekonečná. Preto toto filozofické okienko zakončím biblickým citátom:

Bože, odpusť im, lebo nevedia čo činia.

A ja chcem do toho všetkého prispieť svojimi skúsenosťami, a pomôcť im vrátiť sa do normálneho sveta. Pretože život s čistou hlavou a plnými možnosťami jednoducho stojí za to.