Kniha NEŽER ŠALÁT

V roku 2021 som mal podľa lekárov zomrieť. Namiesto toho som na tom lepšie ako kedykoľvek predtým. Po každej stránke.

Môj otec mal v roku 2015 umrieť na leukémiu a nádor na pľúcach. Nádor už metastázoval, a lekári mu dali 2 týždne života. Využil však to, čo som neskôr spísal v tejto knihe, a po 3 mesiacoch bol z toho von. Namiesto smrti za 2 týždne, žije už viac ako 6 rokov, a vyzerá o 10 rokov mladšie ako predtým.

Život nám prináša mnoho prekvapení. My však chceme žiť bezpečný a pohodlný život, ktorý má veľmi škaredý detail – je bezo zmyslu. A tento škaredý fakt maskujeme svojou kariérou, majetkom, neustálym kupovaním vecí, a robením svojho života tak pohodlným, ako to len ide. Obklopujeme sa ľuďmi ako sme my sami, a potom sa divíme, že sa nevieme pohnúť z miesta, či prežívame zo dňa na deň v práci, ktorá nás nebaví. A čo je najhoršie – prestali sme už snívať. Namiesto toho trávime kopec času a úsilia tým, aby sme čo najviac zapadli. A ako každá ilúzia, tak aj táto potrebuje čoraz viac zdrojov a úsilia na jej udržanie. Čo sa nemôže prejaviť inak, ako najprv únavou, neskôr chorobami a požieraním šalátov, až nakoniec u chirurga na stole. S rôznymi ďalšími podružnými problémami vo vzťahoch, v práci či s peniazmi. Pritom sa len motáme v začarovanom kruhu, častokrát len kúsok od riešenia.

Existuje však spôsob, ako z toho von. Keď nájdeme odvahu, tak vieme poraziť aj tú najväčšiu nepriazeň osudu. Vieme v sebe objaviť obrovskú silu a množstvo energie, ktoré nám pomôžu na ceste za svojimi snami. Len si predtým musíme spraviť domácu úlohu. Vyčistiť si hlavu, dať si dokopy zdravie, prácu či vzťahy, a objaviť čo sa v nás skrýva. Aby sme dovolili silám života, aby sa v nás plne realizovali.

Táto kniha vám ukáže, ako na to. Na rôznych príbehoch z 38 rokov skúseností zo života. Vďaka ktorým sa stal zo zakríknutého, ustráchaného chlapca odvážny človek, ktorý si splnil svoj veľký sen, v úžasnom slede udalostí a nečakaných situácií. A vďaka ktorým aj vy viete vyliezť na svoj pomyselný Matterhorn. Kde častokrát až potom zistíte, že to bolo o niečom úplne inom. O niečom, čo vás katapultuje o veľký kus vpred. Časom zistíte, že to ani nebolo tak ťažké, ako sa vliecť bezcieľne životom. A pri spätnom pohľade po čase sa budete čudovať, prečo ste to nespravili už dávno.

Táto kniha je hlavne o odvahe. O odvahe vyliezť na Matterhorn, o odvahe vstať ráno z postele. O odvahe vypýtať si vyšší plat, o odvahe dať výpoveď, o odvahe povedať nie. O odvahe začať robiť niečo čo máte naozaj radi, o odvahe zmeniť svoj život. O odvahe byť k sebe úprimný.
Sem tam sa pri čítaní pristihnete, že vlastne čítate o sebe. Aj keby to bola čo i len jedna veta, a vy si poviete, veď to je o mne, kniha splní svoj účel. Na zásadné životné problémy, ktoré sa zdali byť doteraz neriešiteľné, sa zrazu budete vedieť pozrieť s odstupom a z úplne iného uhla.
V čase, keď Michal písal túto knihu, môj život sa otočil o 180 stupňov. Prestal som robiť to, čo ma živilo viac ako 20 rokov pred tým a začal som sa živiť činnosťou, o ktorej som od malička sníval. Zhodou okolností bol Michal ako môj školiteľ pri tom. Keby som čítal túto knihu skôr, veľmi pravdepodobne by sa aj môj život zmenil skôr.

Rado Z., Bratislava

Knihu veľmi odporúčam. Na tému “šťastný, úspešný či bohatý život” sú stovky kníh. Túto knihu som si kúpil iba z dôvodu, že autor je IT profík a bol som veľmi zvedavý na logické myslenie a nie iba motivačné slová. Prečítal som asi 30 kníh zameraných na osobný rozvoj a táto kniha určite patrí medzi najlepšie. Osobný príbeh autora je fascinujúci, kniha je autentická, ponúka vysvetlenie našich neúspechov v práci či vzťahoch a predstavuje konkrétne riešenie životnej zmeny pre každého z nás.

Filip H., Piešťany

V prvom rade ďakujem za knihu manželovi, ktorú mi ju kúpil k narodeninám a autorovi za výborné čítanie. Hneď ako som ju dostala, tak som sa do nej pustila a do piatich dní bola prečítaná. Obsah sa mi veľmi páčil, no môžem povedať, že bili sa vo mne všetky emócie od hnevu po plač až k radosti. Pred touto knihou som čítala knihy ako Miluj svoj život, či Secret (Tajomstvo) a dosť som sa zamýšľala či je to pravda, ale táto kniha ma len utvrdila v tom, že naše myšlienky musia byť viac pozitívne ako negatívne i keď vždy sa to nedá. Treba si túto knihu prečítať, je naozaj veľmi zaujímavá.

Andrea K., Bratislava

kniha NEŽER ŠALÁT, zadná stranaKniha však nie je pre každého. Je pre tých, ktorí sú naozaj odhodlaní robiť niečo so svojím životom. Aby zistili ako fungujú, zorientovali sa v tomto svete, a dali si do poriadku hlavné oblasti svojho života. Aby objavili svoje talenty a skryté schopnosti, aby sa dostali z mnohých problémov, a vstúpili do tohto úžasného sveta ako lepší človek. Ktorý si splní mnohé sny a pôjde mnohým ľuďom príkladom.

Nie je však pre pochybovačov a otáľačov. Ani pre tých, ktorí neustále hľadajú magické triky, rýchle riešenia a skratky k úspechu.

V knihe sa dozviete, ako som najprv prežil kruté detstvo, ktoré som si pôvodne pamätal ako šťastné detstvo. Ktoré ma, podobne ako väčšinu ľudí, pôvodne naprogramovalo na celoživotné problémy a neúspech. Ako to zo mňa pôvodne vyrobilo zakríknutého chlapca a športového kripla, a zarobilo mi to na množstvo problémov v práci, vo vzťahoch, s peniazmi či zdravím do budúcnosti. A potom ako som sa s pomocou nástrojov a postupov v tejto knihe nielenže dokázal z toho dostať, ale som si aj vyliečil alergie a astmu v poslednom štádiu, opravil svoje zdevastované telo a zdravie, našiel prácu svojich snov, či splnil si mnohé iné veľké sny. A pomohol množstvu ďalších ľudí dokázať to tiež.

Po relatívne negatívnom úvode, sa postupne pozrieme na to, ako všetci vnútorne fungujeme, a najmä ako správne používať to, čo máme na krku. Pretože sme k tomu zvyčajne nedostali návod. Od toho sa potom odvíjajú všetky naše problémy nielen so samými sebou, ale aj v našich rodinách, neskôr vo vzťahoch, v práci a dokonca aj v zdraví a športových výkonoch. Či len v tom, či máme alebo nemáme energiu a chuť do života. A najčastejším problémom v týchto oblastiach a ich možným riešeniam sa postupne venujú ďalšie kapitoly knihy. Na konci každej z nich sú vytvorené praktické cvičenia, ktoré vám pomôžu to celé aplikovať do praxe.

Na prvý pohľad to vyzerá ako úplne nesúvisiace veci. Keď však viete, ako všetci fungujeme, a čo je prvotnou príčinou či koreňom našich problémov, tak vám to celé nádherne zaklapne. A vďaka tomu budete môcť vyriešiť nielen množstvo problémov, ktoré sa vám doteraz zdali neriešiteľné, alebo o ktorých ste dokonca ani nevedeli, ale si tým aj výrazne zlepšíte a zjednodušíte svoj život. Mnohí moji známi sa takto napríklad vyliečili z dlhodobých či vraj nevyliečiteľných chorôb. Či začali zarábať niekoľkonásobne viac peňazí. Aj keď aj oni na mňa divne pozerali, keď som im prvýkrát vravel to, čo teraz vravím vám. Teraz tú šancu dávam aj vám. A ako bonus dostanete v závere knihy aj dokončenie môjho príbehu, o ktorom mi už mnohí povedali, že ide o jeden z najinšpiratívnejších príbehov na Slovensku.

Ak vás zaujíma obsah knihy, tak si môžete pozrieť ukážku prvých strán z knihy. Prípadne si prečítajte aj Otázky a Odpovede ku knihe, kde nájdete odpovede na najčastejšie otázky.

Kniha má 412 strán. Formát knihy je A5. Kniha je viazaná v tvrdej väzbe a vytlačená na krémovom premium papieri. Elektronická verzia sa zatiaľ neplánuje.

Cena knihy je 44 EUR s DPH, vrátane poštovného. Knihu posielame kuriérom v rámci SR aj ČR.