Otázky a odpovede ku knihe NEŽER ŠALÁT

Kto je autorom knihy?

Autorom je autor tohto blogu – Michal Chmelár. Viac info na tejto stránke.

Musím prečítať všetkých 412 strán?

Nie, stačí si prečítať to, čo predpokladáte, že budete potrebovať. Na kompletné pochopenie a využitie poznatkov z knihy je dobré si ju prečítať celú, pretože obsah v jednotlivých kapitolách vzájomne súvisí, a témy sú vzájomne prepojené.

Viem si tým zlepšiť aj svoj športový výkon?

Informácie v tejto knihe majú potenciál zvýšiť aj váš športový výkon v priebehu niekoľkých týždňov, dní či dokonca minút. Náš športový výkon aj všetky iné úspechy totižto obmedzujú naše presvedčenia a programy. Psychika má masívny vplyv na všetky naše výkony, vrátane toho športového. A čím menej bremien so sebou vláčime, čím menej toho máme na sebe naložené, tým ľahšie sa nám bude v živote hýbať. Rovnako ako aj pri športe. Mentálne bremená pre mozog fungujú rovnako ako fyzické bremená, len ich nevidíme, alebo nechceme vidieť. Zbavením sa každého z nich sa hneď potom náš výkon v športe mierne zvýši. Vrcholoví športovci svetového formátu hovoria častokrát to, že ich výkon je z 80% v hlave, a z 20% v kondícii. A s tými 80% aj 20% vám pomôže táto kniha.

Podarí sa mi vyliečiť z mojej choroby podľa informácií v knihe?

Vaše úspechy či neúspechy z tejto knihy závisia od viacerých faktorov. Vo všeobecnosti vám to nikdy nevie povedať ani lekár. A takisto ani ja nepoznám ani vás, ani váš súčasný stav. Kniha popisuje v kapitole o zdraví to, ako sa mne a viacerým mojim známym podarilo dostať z rôznych chorôb, po tom čo lekári dlhodobo klamali, zbabrali liečbu alebo nás odpísali na smrť. Či po tom, ako poniektorí z nás prepadli kultu tzv. “zdravej stravy”. To, či to zafunguje aj vám, vám aj vzhľadom na aktuálnu legislatívu nemôžem povedať, aj keď by som chcel. Každopádne, mnohým ľuďom informácie v knihe pomohli vyliečiť sa z oficiálne neliečiteľných chorôb, či im výrazným spôsobom zlepšili ich zdravotný stav. Takže potenciál je tam aj pre vás.

Vrátia sa mi peniaze investované do knihy?

Zatiaľ som nevidel nikoho, kto by vyskúšal dostatočne veľa vecí popisovaných v kapitole o práci a peniazoch, komu by to nezarobilo oveľa viac peňazí, ako stojí kniha. Videl som však množstvo ľudí, ktorí o tom pochybovali, nespravili nič z toho, a nemusíte byť prorokom, aby ste vedeli, aké s tým mali výsledky. Keď už nič iné, tak minimálne na strane č. 195 v cvičení č. 4 je spomenutá okrem iného aj technika, ktorá mne aj mnohým ľuďom ročne šetrí tisíce až desaťtisíce eur. A ktorá sa dá paradoxne oveľa ľahšie použiť po udalostiach roku 2020. Ušetrené peniaze sú najľahšie zarobené peniaze – peniaze, na ktoré nemusíte zbytočne pracovať. Ako pri všetkom však platí, že vás osobne nepoznám, a teda sa vám neviem ani za nič zaručiť. Mne tieto veci fungujú ako hodinky.

Čo ak mi to nezafunguje?

Na túto otázku vám odpoviem úplne otvorene, pretože sám som dostal na podobné otázky vždy vyhýbavé odpovede. Je možné, že vám to nezafunguje. Aj to je možnosť. Dôvodov môže byť viacero. Žiadna kniha nie je dokonalá. Napriek tomu, že som veci v knihe testoval dlhé roky na sebe, svojich známych aj klientoch, a počkal s vydaním knihy až za koniec roka 2020, aby som overil, či to funguje aj v krízach, tak nikto nie je vševedúci, vrátane mňa. Takže teoreticky sa mnou navrhované riešenia nemusia hodiť na vašu situáciu, keďže vás osobne nepoznám. Dôvodom môže byť aj to, že ste to možno zle pochopili alebo to robíte nesprávne. Problém môže byť aj niekde inde, napríklad že vám v tom bránia nejaké skryté presvedčenia či podvedomé strachy. V tom prípade máte viacero možností. Môžete to vyskúšať znova. Môžete si prečítať aj zvyšok knihy, pochopiť to v širších súvislostiach, a potenciálne nájsť, kde ste predtým robili chybu. Prípadne sa môžete zúčastniť konzultácií či seminárov, dohľadať si ďalšie informácie, či skúsiť niečo iné. Po dostatočnom množstve rôznych pokusov vám to určite zafunguje. Neúspech je len ďalšia možnosť skúsiť to znova, tentokrát lepšie.

Môžem vidieť obsah knihy predtým, ako si ju kúpim?

Áno, nájdete ho v našom sprievodcovi knihou po galaxii 🙂

Aká ťažká je kniha?

Okolo 1 kg. Akurát do kabelky, hehe 🙂

Je kniha vytlačená kvalitne? Nerozpadne sa mi pri čítaní?

Je vytlačená aj zviazaná naozaj kvalitne. Je vytlačená na 150-gramovom premium papieri, krémovej farby, zviazaná do pevnej tvrdej väzby, v plnofarebnom laminovanom obale. Len veľmi málo kníh na trhu používa takýto kvalitný papier. To sa odrazilo aj na oveľa väčších nákladoch pri tlači. Chcel som pre vás to najlepšie, takže som zvolil tú naj možnosť. Pretože túto knihu s vysokou pravdepodobnosťou budete čítať viackrát, a tak predsa musí niečo vydržať. Nevydrží to síce plamene a spev Justina Biebera, ale ak s tým nebudete pravidelne mlátiť kolegu po hlave, tak by mala vydržať dosť dlhý čas.

Predáva sa kniha aj v kníhkupectvách?

Nie, a zatiaľ sa to ani neplánuje, vzhľadom na pre mňa neprijateľné podmienky ktoré vyžadujú. Ak niekto viete vybaviť lepšie podmienky, tak môžem o tom pouvažovať.

Je možný aj osobný odber?

Nie.

Ako rýchlo mi bude doručená kniha?

Knihu dostanete zvyčajne do 2-3 pracovných dní od zadania objednávky, a to v rámci celej SR aj ČR. V prípade platby vopred (prevodom či kartou) sa táto doba počíta odo dňa prijatia platby.

Je možná platba kartou?

Áno, je možná platba všetkými platobnými kartami, okrem kariet American Express.

Dá sa aj dobierka zaplatiť kartou?

Áno, pri objednávkach po celej SR. Pri objednávkach do ČR to závisí od aktuálnych podmienok kuriérskej služby – najmä od opatrení, ktoré niekto vymyslí pri ďalšej apokalypse.

V akej mene budeme platiť, ak si dáme poslať knihu do ČR na dobierku?

Dobierku budete platiť kuriérovi v českých korunách. Sumu prepočíta kuriér podľa aktuálneho kurzu EUR:CZK.

Plánuje sa aj elektronická verzia?

Zatiaľ nie.

Je kniha dostupná aj pre fyzické osoby?

Áno, kniha je dostupná pre všetkých.

V ktorom vydavateľstve vyšla táto kniha?

V mojom vlastnom – Smart People, spol. s r.o..

Dá sa kniha použiť ako ťažítko pod dvere?

Áno, ak máte také tie ľahké papundeklové dvere. Masív to ale už asi neudrží. Výborne sa však hodí aj pod monitor, či ako podložka pod manželku/priateľku, ak je o 5 cm nižšia. Možností využitia sú široké.

Chcem objednať väčšie množstvo kníh, ale objednávkový formulár ma nepustí ďalej. Čo s tým?

Ozvite sa nám cez niektorý z kontaktov a situáciu doriešime.

Nenašli ste tu odpoveď na Vašu otázku?

Spýtajte sa ma mailom na info@nezersalat.sk. Náš intergalaktický zákaznícky servis sa Vám bude venovať.