Kniha Ako kúpiť nehnuteľnosť

Kúpa nehnuteľnosti nie je výlet do reštaurácie, kde si vyberieme z menu, zaplatíme, a spoľahneme sa, že nám to dajú dobré. Je to komplexný proces, o ktorom má mnoho kupujúcich ohromne málo informácií. Navyše realitný trh je postavený paradoxne tak, aby kupujúci ťahali za kratší koniec. Nekalé predajné taktiky, rezervačné zmluvy, realitní makléri a iné podivuhodnosti tohto trhu idú proti nim, častokrát sprevádzané mnohými skrytými podvodmi či psychologickými trikmi. Pre neznalých kupujúcich sú to pasce, do ktorých sa nechajú poľahky chytiť, netušiac čo ich čaká. Končiace mnohokrát tragédiami, keď kúpia toxickú nehnuteľnosť, do ktorej okrem splátok hypotéky postupne musia dávať ešte ďalšie peniaze, aby spĺňala svoju funkčnosť. Ak teda ešte vôbec zostane stáť, alebo ak ju vôbec ešte niekedy uvidia. Vy však nemusíte dopadnúť takto. Kniha “Ako kúpiť nehnuteľnosť” vám môže pomôcť spraviť to oveľa lepšie.

V tejto knihe sa dozviete:

  • ako si nájsť a vybrať nehnuteľnosť, v ktorej sa vám bude dobre bývať,
  • ako si preveriť nehnuteľnosť po všetkých stránkach, aby ste nekupovali mačku vo vreci,
  • ako rozpoznať príznaky 87 bežných podvodov voči kupujúcim, plus ako postupovať v takýchto prípadoch,
  • ako sa vyhnúť monumentálnej chybe pri kúpe nehnuteľnosti, ktorú robia takmer všetci kupujúci,
  • ako vyjednať oveľa lepšiu cenu ako je v inzercii,
  • ako bezpečne zrealizovať kúpu nehnuteľnosti od prvej obhliadky až po jej prevzatie.

kniha Ako kúpiť nehnuteľnosť, zadná stranaTáto kniha je písaná pre tých kupujúcich, ktorí nemajú dlhoročné skúsenosti s nákupom nehnuteľností. Typicky pre kupujúcich hľadajúcich svoju prvú nehnuteľnosť, či jednu z prvých nehnuteľností. Zároveň je písaná jednoduchým zrozumiteľným jazykom, aby ju pochopili aj bežní ľudia mimo realitného oboru. Na mnohých skutočných príbehoch z praxe vysvetľuje, ako môže skončiť zanedbanie princípov a kontrol uvedených v tejto knihe, ktoré zvyčajne ochraňujú kupujúcich aj ich peniaze. Aby zbytočne nerobili takéto chyby na sebe, a vedeli vopred nielen to, ako niečo spraviť, ale aj prečo to presne tak spraviť.

Veľká časť knihy je venovaná rozpoznaniu a prevencii voči rôznym podvodom a nekalým obchodným taktikám, ktorých sa bežne dopúšťajú, alebo sa o ne pokúšajú, realitní makléri aj predávajúci. Ako aj zlepšeniu postavenia kupujúcich, osvetou o ich právach, a kam sa môžu obrátiť v prípade problémov. Je to kompletná príručka pre celý proces kúpy a prevzatia nehnuteľnosti, tak aby obe strany boli v rovnocennom postavení, a aby kupujúci neťahali za kratší koniec, ako je to v tomto odvetví bohužiaľ zatiaľ zvykom. A dáva šancu aj vám, aby ste sa dozvedeli, ako kúpiť nehnuteľnosť správne a bezpečne.

Kniha “Ako kúpiť nehnuteľnosť”272 strán. Formát knihy je A5. Kniha je viazaná v mäkkej väzbe a vytlačená na bielom premium papieri. Elektronická verzia sa zatiaľ neplánuje.

Cena knihy je 20,90 EUR s DPH. Knihu posielame kuriérom v rámci SR aj ČR.